Doi tineri din Târgoviște reținuți de polițiști, după ce au furat mai multe telefoane mobile, din mașina unui curier

Doi tineri din Târgoviște reținuți de polițiști, după ce au furat mai multe telefoane mobile, din mașina unui curier
Autorii furtului au fost reținuți la aproape 4 luni de la comiterea faptei
Doi tineri din Târgoviște au fost reținuți, pe parcursul zilei de vineri, de polițiștii târgovișteni. Aceștia erau căutați de aproape patru luni, după ce, în debutul lunii februarie, reușiseră să sustragă, din mașina unei firme de curierat, la Târgoviște, mai multe colete ce conțineau telefoane mobile.
Vineri, 29 mai, polițistii din cadrul Poliției Municipiului Târgoviste, au reținut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, doi bărbați de 22 și 24 de ani, bănuiți de comiterea infracțiunii de furt.

Imagine cu un caracter ilustrativ
Conform celor declarate de polițiștii dâmbovițeni, cei doi sunt bănuiți ca la data de 3 februarie 2020 ar fi sustras dintr-un autovehicul ce aparține unei firme de curierat mai multe colete ce conțineau telefoane mobile, în valoare de 38.900 de lei.
În acest caz se continuă cercetările, sub coordonarea procurorului de caz, în vederea probării întregii activități infracționale, au mai precizat polițiștii de la IPJ Dâmbovița.
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











