Foto-video| Grindina a făcut prăpăd la Pucheni, în Dâmbovița

art grindina
Doar 10 minute a durat episodul de grindină și toată localitatea a fost acoperită de gheață
Din păcate avertismentele meteorologilor au fost confirmate. Atenționarea de furtună însoțită de căderi de grindină, ce includea și județul Dâmbovița, a devenit realitate la Pucheni, în județul Dâmbovița. În doar 10 minute, grindina a acoperit cu un strat de gheață toată localitatea.




Sursa foto-facebook,Mihaiu Vasilică
Și judetul Dâmbovița este sub atenționare de vreme rea începând din data de 25 mai si până în data de 27 mai. Încă de la intrarea în vigoare a atenționării (25 mai ora 13.00),în unele localitați din judetul Dâmbovița a fost prăpăd. Un episod de furtună, de doar 10 minute a distrus culturile localnicilor. În câteva imagini, postate pe facebook, un localnic a surprins exact ce s-a întâmplat. Cele 10 minute de gridină au acoperit întreaga localitate cu un strat consistent de gheață.
[embed]http://www.facebook.com/mihaiu.vasilica/videos/2575368712677578/[/embed]
Și în data de 20 mai un alt episod de grindină a afectat mai multe localitați,în special din zona de nord a județului Dâmbovița. Din pacate, după cum anunță meteorologii, și în urmatoarele zile, până în data de 27 mai sunt anunțate alte fenomene meteo extreme de aceiasi factură la nivelul întregii țări.
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











