Încă o tragedie pe șosea. Un copil de șapte ani, accidentat mortal.
16 oct. 2018, 07:04
Actualizat: 16 oct. 2018, 07:04
Scris de Marin Horia
Pe DJ 601 A (județul Dâmbovița) s-a produs încă o tragedie.Un minor, în vârstă de șapte ani, a fost acroșat de un autotorism, în timp ce traaversa strada prin loc nepermis. Accidentul s-a produs în cursul serii de 15 Octombrie 2018.
Din nefericire, nici în urma intervenției medicilor de la Ambulanță, pentru minorul accidentat nu s-a mai putut face nimic, acesta decedând.La fața locului polițiștii de la IPJ Dâmbovița au efectuat cercetări pentru stabilirea cauzelor exacte ale producerii accidentului. Aceștia deschizând un dosar penal pentru ucidere din culpă, pe numele șoferului mașinii implicate în accident.
Citește și:
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
- 14:57 - România sub zăpezi. Intervenții de urgență în 7 județe pentru salvarea persoanelor înzăpezite și refacerea rețelei electrice
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











