Un bărbat a sunat la Poliția Târgoviște și a anunțat că se află închis în remorca unui camion

Un bărbat a sunat la Poliția Târgoviște și a anunțat că se află închis în remorca unui camion
Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Târgoviște au fost sesizați, vineri dimineață, prin 112, de un bărbat
Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Târgoviște au fost sesizați, vineri dimineață, prin 112, de un bărbat care a spus că este de origine afgană și că se află în remorca unui camion a cărui direcție de deplasare nu o cunoaște.
“Polițiștii au identificat pe drumul județean 721, pe raza localității Persinari, un ansamblu de vehicule rutier, format dintr-o autoutilitară și o semiremorca, în care se aflau trei persoane, cetățeni afgani, cu vârste cuprinse între 26 și 42 de ani.
Din primele cercetări, se pare că cei în cauză sunt refugiați din Grecia și ar fi pătruns în țară prin intermediul unei călăuze.
Cele trei persoane urmează sa fie carantinate intr-un centru, pentru următoarele 14 zile”, a anunțat IJP Dâmbovița.
În cauză, polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de trafic de migranți, fiind efectuate cercetări în vederea clarificării tuturor împrejurărilor și dispunerii măsurilor legale.
Sursa: Realitatea de Dambovita
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











