CRIN ANTONESCU: ”MULȚUMESC VOTANȚILOR MEI. SĂ SPERĂM CĂ AJUNGEM ÎN TURUL 2”

CRIN ANTONESCU: ”MULȚUMESC VOTANȚILOR MEI. SĂ SPERĂM CĂ AJUNGEM ÎN TURUL 2”
Reprezentantul coaliției PSD-UDMR-PNL a avut primele reacții la rezultatele afișate la exit poll-uri. Crin Antonescu le mulțumește votanților, dar spune că victoria poate fi celebrată abia după numărarea tuturor voturilor
Reprezentantul coaliției PSD-UDMR-PNL a avut primele reacții la rezultatele afișate la exit poll-uri. Crin Antonescu le mulțumește votanților, dar spune că victoria poate fi celebrată abia după numărarea tuturor voturilor.
„E o bătălie pe idei și ideologii, în care niciodată nu trebuie să uităm că suntem fii aceleiași țări și trebuie să mergem cu toții împreună înainte. Sunt suficient de experimentat să știu că victoria în alegeri nu se face la sondajele la ieșirea de la urnele de vot. Așteptăm să numărăm fiecare vot, abia atunci vom discuta despre învinși și învingători. Îi rog pe reprezentanții în secții să stea și să fie vigilenți. Sperăm că numărătoarea se va face în condiții de corectitudine maximă. Mii de mulțumiri votanților mei și să sperăm că vom continua în turul 2”, a declarat Crin Antonescu după închiderea urnelor de vot.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 18:02 - Anca Alexandrescu: „Se pregătește un partid prezidențial suveranist, cu ghilimele de rigoare”
- 17:40 - Dominic Fritz dezvăluie „planul B” al lui Nicușor Dan: ce se întâmplă dacă Guvernul Tomac nu trece de Parlament
- 15:27 - Planul pentru pace în Ucraina prinde contur. Liderii europeni au stabilit cinci condiții-cheie pentru un acord cu Rusia
- 13:39 - Curtea de Apel îl lasă pe generalul Gheorghiță Vlad fără telefon. Instanța a respins cererea șefului Statului Major al Armatei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News














