Antrenorul Chindiei Târgoviște, Viorel Moldovan,nu este foarte supărat pe elevii săi de la Chindia Târgoviște, după 0-3 cu Viitorul. fostul internațional crede că cei echipa dâmbovițeană merita mai mult, după ce a dominat repriza a doua. Ne lingem rănile și o luăm de la capăt, a spus Moldovan.

Viitorul Constanța- Chindia Târgoviște, scor 3-0, nu  fost o partidă ce să îi dea bătăi de cap antrenorului târgoviștenilor, Viorel Moldovan, după partidă. Moldovan nu este supărat pe băieții săi și a declarat, în stilu-i caracteristic, unul mereu echilibrat și lucid,că echipa sa merita mai mult.

„Lucrurile s-au destabilizat puțin după ce am primit primul gol. Am reacționat bine, am avut câteva oportunități să egalăm – poate și un penalty, nu știu, nu am văzut bine faza – însă n-am reușit să înscriem.

Sunt dezamăgit, aveam speranțe mari. Într-adevăr, n-am reușit să contracarăm dinamica lor de la mijlocul terenului.Pot să spun despre a doua repriză că a fost a noastră,iar scorul este destul de sever.

Ne strângem acum, ne lingem rănile și o luăm de la capăt. Știam că vom avea un meci dificil, Viitorul este o echipă cu o dinamică de joc foarte bună. Din păcate, am făcut cadouri și am fost naivi”

A declarat Viorele Moldovan, la Look  Sport, după meci.

Foto– Daniel Florea cere penalty, (min 19.) Viitorul-Chindia 3-0

Și atacantul târgoviștenilor, Daniel Florea, protagonistul unei faze controversate în prima repriză, când cei de la Chindia au cerut penalty, crede că echipa sa merita mai mult.

Foto– faza solicitare penalty, Chindia

„Consider că am avut penalty clar. Și etapa trecută puteam primi unul, cu FCSB. Trec penalty-urile pe lângă noi și nu zice nimeni nimic. Asta e, suntem o echipă mică. „

Am venit aici (n.r. la Viitorul) să nu pierdem. Am abordat meciul așa la început, iar după cele două goluri primite nu mai aveam nimic de pierdut”

A declarat la finalul partidei Daniel Florea.

Chindia Târgoviște are un test la fel de dificil și în etapa a XVI-a a ligii I. În data de 9 noiembrie, pe teren propriu (stadionul „Ilie Oană” din Ploiești) târgoviștenii întâlnesc Universitatea Craiova (ora 17.30).

Articolul precedentChindia pierde în deplasarea de la Viitorul, cu 0-3, în prima ligă de fotbal