Chindia Târgoviște și Dinamo București au terminat la egalitate partida amicală disputată pe terenul de la Săftica. Partida a fost una închisă pentru presă și spectatori.

Partida amicală a avut loc cu doar câteva zile înainte de debutul ligii I de fotbal, acolo unde, în actualul sezon, vor participa ambele combatante din partida amicală ce a avut loc astăzi (10 iulie 2019).

Primii care au marcat au fos dinamoviștii, în minutul 9, prin Dan Nistor (penalty). Lovitura fiind obținută de fostul jucător al Chindiei, Andreas Mihaiu. Târgoviștenii au ratat apoi un penalty (min.29) prin Voduț. Mihai Leca a stabilit scorul pauzei, Dinamo-Chindia 1-1.

În cea de-a doua repriză târgoviștenii au marcat din nou, prin Filip Mitrovic (min.65). Alb roșii au reușit să egaleze repede, prin atacantul italian Mattia Montini (min.70) ce a stabilit și scorul final al întâlnirii.

Dinamo București-Chindia Târgoviște 2-2 (1-1)

Pentru Dinamo au evoluat:
Dinamo București în prima repriză: Straton – Moura, Klimavicius, Bejan, R. Grigore – Mrzljak, Bru – Sorescu, D. Nistor, Mihaiu – Montini.

Dinamo București în repriza secundă: Piscitelli – Sorescu (88 G. Crețu), Klimavicius, D. Ciobotariu, R. Grigore – Mrzljak (64 D. Popa), Bru (64 I. Filip), Răuță – Moldoveanu, Perovic, Montini (76 A. Lazăr).

(sursa facebook, Dinamo București)

Pentru Chindia Târgoviște nu există date disponibile, în ceea ce privește componența echipei, folosite de Viorel Moldovan în această partidă. Chindia Târgoviște debutează în liga I, luni 15 iulie, pe terenul celor de la Gaz Metan Mediaș.