Echipa comună de judo a cluburilor CSȘ și CSM Târgoviște a reușit să obțină o medalie, la recentele campionate naționale U23, ce au avut loc la Drobeta Turnu Severin. La băieți, categoria +100 de kg, sportivul Eric Pătulea a obținut medalie de bronz, rezultat insuficient însă pentru a plasa echipa CSȘ-CSM Târgoviște mai sus de locul 21, din 27 de echipe participante.

Echipa CSȘ-CSM Târgoviște

Echipa comună a cluburilor CSȘ-CSM Târgoviște a participat, cu patru sportivi, la campionatul național de judo U23, ce a avut loc la Drobeta Turnu Severin, în perioada 14-17 martie 2019.

Sportivii târgovișteni nu au reuțit decât o singură clasare pe podium, la categoria băieți +100kg, prin Eric Pătulea, elevul antrenorului Romel Mușa. (foto)

Prin acest rezultat echipa CSȘ-CSM Târgoviște s-a clasat, la finalul concursului, pe un modest loc 21 ( la egalitate cu alte șapte echipe), dintr-un total de 27 de echipe participante, toate aceste echipe obținând câte o medalie de bronz.

Iată clasamentul final al competiției, ce a avut loc la Drobeta Turnu Severin.

Articolul precedentO femeie a fost spulberată de o motocicletă, după ce a traversat neregulamentar, la Titu
Articolul următorPesta Porcină Africană în Poiana. Autoritățile au ucis trei animale