Într-o partidă restanță, contând pentru etapa a patra, a ligii A1, la volei feminin, echipa CSM Târgoviște a suferit o corecție dură, pe terenul vicecampioanei. În doar trei seturi, CS Volei Alba Blaj a câștigat clar disputa cu târgoviștencele.

Vicecampioana Volei Alba Blaj și-a respectat statutul de favorită și, în fața propriilor suporteri, a trecut aproape la pas de CSM Târgoviște ( în data de 21.11.2018), cu un scor ce nu prea lasă loc de comentarii.

CS Volei Alba Blaj-CSM Târgoviște 3-0 (25-16,25-16,25-18)

Cu primele două seturi adjudecate după câte 23 de minute și un al treilea de 24 de minute, Blajul nu a avut emoții aproape deloc. Doar în setul al doilea, până la scorul de 7-7, se poate spune că târgoviștencele au fost aproape de valoarea adversarelor. Cu o echipă unde a strălucit I.Baciu (20 de puncte) gazdele se impun clar într-o partidă ce se aștepta să fie mai echilibrată. Pentru târgoviștence este primul eșec după trei partide consecutive încheiate cu victorii, în prima liga de volei feminin.