Judoka Daniel Niculae a obținut un rezultat foarte bun în finala Campionatului Național U14 și U16, desfășurată la Satu Mare, în ultimul weekend din luna martie.
Sportivul antrenat de Ilie Torcică a devenit vicecampion al României la U16, în limitele categoriei +73 de kilograme.
Evoluția lui Daniel a fost una bună la ediția din acest a Naționalelor, iar în finala concursului s-a recunoscut înfrânt destul de greu.
“Rezultatul sportivului nostru este unul foarte bun. A luptat din greu până a cucerit medalia de argint. Competiția este una accerbă la acest nivel”, a spus Ilie Torcică, antrenorul secției de judo de la CS Târgoviște pentru cstargoviste.ro
Tot la Naționalele de la Satu Mare, Daria Ghinescu, alt judoka al clubului nostru, a încheiat concursul pe locul 5, în limitele categoriei +70 de kiograme.
Următorul concurs pentru judoka clubului nostru va fi Campionatul Național pentru U21, ce va fi găzduit de orașul Drobeta Turnu Severin, în perioada 12-14 aprilie.