Cele mai mici atlete ale Clubului Sportiv Târgoviște au înregistrat rezultate foarte bune la sfârșitul săptămânii trecute.

Prezente la Campionatul Național de sală pentru copii – etapa de zonă, găzduit de sala de atletism “Ioan Soter” din București, sportivele antrenate de Desdemona Banu Ionescu au reușit calificări în etapa finală a competiției.

Astfel, Andreea Dinu și Ana-Maria Balache au încheiat proba de 800 metri cu fruntea sus. Din 20 de concurente prezente la start, ce au reprezentat nouă cluburi din țară, prima sportivă a încheiat concursul pe locul 3, iar a doua a terminat pe 7.

Cum a fost prima competiție oficială din acest an la care au participat, staff-ul tehnic s-a declarat mulțumit de prestațiile celor două sportive.

“Sunt foarte mulțumită de evoluțiile fetelor. Sunt încrezătoare că din spate vine o generație bună de atlete”, a precizat Desdemona Banu Ionescu.

Sursa: cstargoviste.ro