A fost inaugurată una dintre cele mai moderne arene cu gazon sintetic, din ţară

A fost inaugurată una dintre cele mai moderne arene cu gazon sintetic, din ţară
Primăria Târgovişte şi Federaţia Română de Fotbal au inaugurat, joi, terenul sintetic de antrenament
Primăria Târgovişte şi Federaţia Română de Fotbal au inaugurat, joi, terenul sintetic de antrenament din apropierea Complexului Turistic de Nataţie. Terenul este realizat după standarde FIFA şi va fi folosit de FC Chindia.
El poate găzdui, de asemenea, meciuri de liga a treia, dar şi meciuri de tineret. La inaugurare au fost prezenţi, alături Răzvan Burleanu – preşedintele FRF, Mihai Stoichiţă – director tehnic FRF, Gabi Bodescu – secretar general FRF.
Suprafaţa de joc a fost testată de jucătorii Chindiei, care, de acum, vor avea un teren extraordinar de antrenament, cu nocturnă. Este o bază pe aproximativ 9.400 mp, cu instalaţie de iluminat, gazon artificial şi tribună cu 300 de locuri.
Sursa: Realitatea de Dambovita
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










