Autoturism lovit de un tren de călători, în Dâmbovița
25 iul. 2021, 07:46
Actualizat: 25 iul. 2021, 07:46

Scris de Petcu Marcela
Un accident feroviar a avut loc, duminică de dimineață, pe raza localității Doicești, după ce un autoturism
Un accident feroviar a avut loc, duminică de dimineață, pe raza localității Doicești, după ce un autoturism a fost lovit de un tren de călători, la trecerea de nivel cu calea ferată. Potrivit ISU Dâmbovița, nu au fost anunțate victime.
Persoana care se afla în autoturism a coborât din acesta. Paramedicii ajunși la fața locului au acordat îngrijiri medicale persoanei din mașină. De asemenea, pompierii militari au verificat starea persoanelor din trenul personal în care se aflau 15 călători și toți sunt în stare bună.
Sursa: Realitatea de Dambovita
Citește și:
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
- 14:57 - România sub zăpezi. Intervenții de urgență în 7 județe pentru salvarea persoanelor înzăpezite și refacerea rețelei electrice
- 12:32 - Ciobanii din Sibiu se revoltă față de acordul Mercosur
- 11:49 - Circulația trenurilor, afectată de viscol. Oamenii sunt blocați în vagoane. Întârzieri de peste trei ore
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











