Dâmbovița. A fost deblocat proiectul de lărgire la patru benzi a DN 7 Bâldana – Titu
21 dec. 2021, 13:43
Actualizat: 21 dec. 2021, 13:43

Dâmbovița. A fost deblocat proiectul de lărgire la patru benzi a DN 7 Bâldana – Titu
Articol scris de Scris de Petcu Marcela
Proiectul de execuție și lărgire la 4 benzi a DN 7 Bâldana-Titu a fost deblocat.
Proiectul de execuție și lărgire la 4 benzi a DN 7 Bâldana-Titu a fost deblocat.
Președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan, a anunțat că, astăzi, ”a fost desemnată firma care va realiza lucrarea, dar și proiectarea acestui drum extrem de important pentru județul nostru.
Zilele următoare, vom avea vești la fel de bune din partea ministerului condus de Sorin Grindeanu”, a transmis șeful administrației județene.
Durata contractului este de 26 de luni, 6 luni fiind alocate pentru proiectare și 20 de luni pentru execuția lucrărilor.
Sursa: Realitatea de Dambovita
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











