Dâmboviţa. Doi bărbați din Târgoviște, cercetați pentru furt de curent electric. S-au racordat ilegal la rețeaua de furnizare a energiei electrice

Doi bărbați din Târgoviște sunt cercetați pentru furt de curent electric.
Doi bărbați din Târgoviște sunt cercetați pentru furt de curent electric.
Vineri, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Târgoviște, alături de reprezentanții unui furnizor de energie electrică, au organizat o acțiune pe raza orașului, pe linia depistării și sancționării persoanelor care sustrag energie electrică.
În urma verificărilor efectuate, oamenii legii au constatat că două locuințe sunt racordate ilegal la rețeaua de furnizare a energiei electrice, prin instalații improvizate efectuate la sistemul public de iluminare stradală pe timp de noapte.
Proprietarii celor două locuințe, respectiv doi bărbați, de 30 și 54 de ani, sunt cercetați în cadrul unui dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt de energie electrică.
La acțiune a participat și luptători de la Serviciul pentru Acțiuni Speciale Dâmbovița, jandarmi și polițiști locali.
Sursa: Realitatea de Dambovita
Citește și:
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
- 14:57 - România sub zăpezi. Intervenții de urgență în 7 județe pentru salvarea persoanelor înzăpezite și refacerea rețelei electrice
- 12:32 - Ciobanii din Sibiu se revoltă față de acordul Mercosur
- 11:49 - Circulația trenurilor, afectată de viscol. Oamenii sunt blocați în vagoane. Întârzieri de peste trei ore
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











