O victorie și două egaluri pentru echipele românești din Conference League

O victorie și două egaluri pentru echipele românești din Conference League
Farul a fost singura formație victorioasă
Campioana României, Farul Constanța, deținătoarea Cupei și a Supercupei, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, dar și vicecampioana FCSB au evoluat, în această seară, în prima manșă a turului 3 din Conference League.
Farul a fost singura formație victorioasă. La Ovidiu, trupa antrenată de Gheorghe Hagi s-a impus cu 3-0 în fața celor de la Flora Tallinn (Estonia), după golurile marcate de Alibec (min. 48), Budescu (min. 80) și Queiros (min. 90+5). La Sfântu Gheorghe, Sepsi OSK a terminat la egalitate meciul cu Aktobe, din Kazahstan, 1-1. Oaspeții au deschis scorul în minutul 65, iar covăsnenii au egalat în minutul 89, prin Varga. În fine, FCSB a remizat și ea, în Ghencea, în compania danezilor de la Nordsjaelland, scor 0-0. Nordicii au evoluat în inferioritate numerică din minutul 59, iar FCSB a încheiat meciul fără șut pe poartă.
Partidele retur vor avea loc joia viitoare.
Citește și:
- 09:51 - Tornade violente în Statele Unite: cel puțin 8 persoane au murit, iar zeci au fost rănite
- 09:46 - Formula 1: Dublă pentru Mercedes-AMG Petronas Formula One Team în Marele Premiu al Australiei. George Russell a câștigat la Melbourne
- 09:41 - Încă o țară europeană accelerează planurile de reînarmare: „Trebuie să reducem birocrația la minimum”
- 08:01 - Guvernul pregătește noi curse de repatriere pentru românii blocați în Orientul Mijlociu, anunță Ilie Bolojan
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News











