Advertising
Sute de sancțiuni date polițiștilor dâmbovițeni, pe „tronsonul” de siguranța publică
30 aug. 2019, 07:11

masina-politie-accident
Articol scris de Scris de Ene Ionut

Inspectoratul de Poliție Județean Dâmbovița a continuat să acționeze pe raza județului, pentru creșterea gradului de siguranță a cetățenilor, prevenirea faptelor antisociale şi pentru menţinerea ordinii şi siguranţei publice.
Polițiștii au organizat, ieri, 8 acțiuni punctuale și au intervenit la 44 de evenimente, dintre care 29 au fost sesizate prin 112.
În urma activităților, au fost constatate 26 de infracţiuni și au fost aplicate 262 de sancţiuni contravenţionale, în valoare de 75.135 de lei.
Ca măsură complementară, polițiștii rutieri au reținut 18 permise de conducere și au retras 6 certificate de înmatriculare.
Acțiunile au fost desfășurate împreună cu celelalte structuri cu atribuții în asigurarea ordinii și liniștii publice.
Măsura controlului judiciar, dispusă față de un bărbat din Pucioasa
La data de 28 august a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Pucioasa au prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Pucioasa un bărbat, de 32 de ani, bănuit de comiterea infracțiunii de vătămare corporală.
În sarcina bărbatului s-a reținut că, în noaptea de 24/25 august a.c., pe fondul unui conflict spontan, ar fi agresat fizic un alt bărbat, de 51 de ani.
Față de acesta a fost dispusă măsura controlului judiciar pentru 60 de zile.
Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte REALITATEADEDAMBOVITA.NET pe FACEBOOK
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:07 - Secția de Pediatrie a spitalului din Mangalia, ÎNCHISĂ după ce singurul medic și‑a luat concediu prelungit. Părinții revoltați cer găsirea unei soluții
- 19:35 - Ministrul Sănătății, după moartea la școală a adolescentului din Bacău: „Nu apăr pe nimeni. Posibile greșeli, dacă s-a greșit vor fi sancțiuni”
- 18:47 - Scandal uriaș la AJVPS Vâlcea. Acuzații de abuzuri, intimidări, braconaj, sclavagism și afaceri cu hrana animalelor - DOCUMENTE
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News














