Transporta ilegal persoane. A rămas fără mașină, pentru șase luni, dar și cu buzunarele goale

transport ilegal persoane
Un "pirat" al transportului de persoane mai puțin. Polițiștii rutieri dâmbovițeni au descoperit un bărbat ce efectua curse de transport persoane, pe traseul Băleni-Târgoviște, fără autorizație. La momentul depistării, 12 persoane se aflau în mașină.

"Acțiunea de depistare a avut loc în dimineața zilei de 06.12.2018. Conform unui comunicat al IPJ Dâmbovița, polițiștii de la Serviciul Rutier au oprit pentru control, în trafic,un autovehicul condus de un bărbat. În urma verificărilor efectuate, polițiștii au stabilit că acesta transporta, pe traseul Băleni-Târgoviște, 12 persoane, deși nu deținea autorizație de transport.Cel în cauză a fost sancționat contravențional în conformitate cu prevederile Legii 38/2003."
De asemenea, a fost dispusă măsura suspendării dreptului de utilizare a autoturismului pentru 6 luni prin retragerea certificatului de înmatriculare și a plăcuțelor de înmatriculare.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:07 - Secția de Pediatrie a spitalului din Mangalia, ÎNCHISĂ după ce singurul medic și‑a luat concediu prelungit. Părinții revoltați cer găsirea unei soluții
- 19:35 - Ministrul Sănătății, după moartea la școală a adolescentului din Bacău: „Nu apăr pe nimeni. Posibile greșeli, dacă s-a greșit vor fi sancțiuni”
- 18:47 - Scandal uriaș la AJVPS Vâlcea. Acuzații de abuzuri, intimidări, braconaj, sclavagism și afaceri cu hrana animalelor - DOCUMENTE
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News














