Transporta peste 25 de mc de lemn, dar nu avea acte pentru 7mc, din cantitate. A rămas fără toată încărcătura

lemn confiscat
Un bărbat ce transporta lemne, cu un ansamblu de autovehicule a fost oprit de polițiștii dâmbovițeni la Voinești, la un control de rutină. Polițiștii au constatat că pentru aproximativ o treime din cantitatea totală (25 de mc) nu existau acte de provenință. Întrega cantitate de lemn a fost confiscată.
Imagine cu un caracter ilustrativ (sursa- news.ro)
"În dimineața zilei de 5 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției nr. 5 Poliție Rurală Voinești au oprit în trafic, pentru control, un bărbat în timp ce conducea un ansamblu de vehicule încărcat cu 25m³ de material lemnos.
În urma verificărilor efectuate polițiștii au stabilit că datele înscrise în avizul primar de însoțire a mărfii nu corespundeau pentru 7m³ de material lemnos.
Bărbatul a fost sancționat contravențional în conformitate cu prevederile Legii nr. 171/2010, iar lemnul, de esență fag, a fost confiscat, fiind lăsat în custodia Ocolului Silvic Sturzeni."
Comunicat IPJ Dâmbovița
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










