Actualitate· 1 min citire

Victimă ''colaterală''. Pasagerul unui autobuz, din Târgoviște, a fost rănit, după ce șoferul a frânat brusc, ca să evite un accident

3 feb. 2020, 15:52
Actualizat: 3 feb. 2020, 15:52
Scris de Marin Horia

Pasagerul din autobuz a fost transportat de urgență la spitalul din Târgoviște, după incident.

Un pasager al unui autobuz a ajuns direct la spital, după ce șoferul mașinii în care se afla a frânat brusc,în traficul din Târgoviște. Șoferul autobuzului a evitat să lovească un barbat ce a vrut să se dea jos din autoturismul său parcat, fără să se asigure, chiar în fața autobuzului care circula regulamentar.

Foto- Autobuze Târgoviște, imagine cu un caracter ilustrativ

Incidentul s-a petrecut la Târgoviște în jurul orei 16.00 (3 februarie 2020). Conform celor declarate de polițistii de la IPJ Dâmbovița:

''Șoferul unui autobuz, de 49 de ani,în timp ce se deplasa pe raza municipiului Târgoviște, ar fi frănat pentru a evita coliziunea cu un alt auto staționat. Din primele cerecetări conducatorul autoturismului staționat nu s-a asigurat în momentul deschiderii portierei. O persoană din autobuz a fost rănită usor, transportată la spital.''

La fața locului urma să se efectueze cercetari pentru stabilirea cu exactitate a circumstanțelor producerii incidentului.

Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate