Video| Primarul din Găești cheamă cetățenii la protestul #RomâniaVreaAutostrăzi

primaria gaesti
Primăria Găești, din Dâmbovița, condusă de liberalul Gheorghe Grigore, va întrerupe activitatea în data de 15 martie, pentru a se alătura protestului #RomâniaVreaAutostrăzi!. primarul cheamă cetățenii orașului să protesteze împreună cu administrația locală.
Într-un anunț făcut pe pagina personală de facebook, primarul liberal Gheorghe Grigore (foto) îi anunță pe cetățenii oarșului că activitatea Primăriei va fi întrerupătă timp de 15 minute, la ora 15.00, în data de 15 martie. Administrația locală se alătură astfel protestului devenit național #RomâniaVreaAutostrăzi.
Între altele, în materialul video, postat pe facebook, edilul șef al Găeștiului, Gheorghe Grigore, spune că este "necesară, mai mult ca oricând, o centură ocolitoare a orașului Găești, traficul la noi devenind unul sufocant". (video)
[embed]http://www.facebook.com/grigore.gheorghe01/videos/773993652982858/[/embed]
Sursă material video- facebook, Gheorghe Grigore
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:07 - Secția de Pediatrie a spitalului din Mangalia, ÎNCHISĂ după ce singurul medic și‑a luat concediu prelungit. Părinții revoltați cer găsirea unei soluții
- 19:35 - Ministrul Sănătății, după moartea la școală a adolescentului din Bacău: „Nu apăr pe nimeni. Posibile greșeli, dacă s-a greșit vor fi sancțiuni”
- 18:47 - Scandal uriaș la AJVPS Vâlcea. Acuzații de abuzuri, intimidări, braconaj, sclavagism și afaceri cu hrana animalelor - DOCUMENTE
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News














