Evelyn Neacșu

Tenismena Evelyn Neacșu a fost de neoprit, la Ploiești, la Cupa Zizin. Micuța sportivă coordonată de Sorin Erlic și-a arătat superioritatea și a câștigat concursul dedicat categoriei 12 ani.

Evelyn și-a adjudecat turneul după ce-a învins-o în finală pe favorita 1, Mattea Minculescu (AS CS AS Club Politehnica), cu scorul de 6-2, 6-3.

Până la disputa din ultimul act, micuța tenismenă a Clubului Sportiv le-a mai depășit pe Sabina Olteanu (Clubul Sportiv Urlați) – 3-6, 7-5, 6-1, în semifinale, dar și pe Mara Pană (CS Ten Club Tenis) – 6-2, 6-4, în sferturi. Cum a plecat din postura de favorită 2, Evelyn a avut liber în primul tur.

Articolul precedentAccident mortal. Femeie ucisă în timp ce încerca să urce într-o mașină
Articolul următorACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe – CSM Târgoviște 101 – 69 (17 – 14, 27 – 17, 22 – 21, 35 – 17)