Chindia câștigă pentru a noua oară consecutiv, în Liga secundă de fotbal, și rămâne pe primul loc în clasament, după 16 etape. Pe teren propriu, echipa lui Viorel Moldovan a trecut de Pandurii Tg. Jiu, cu scorul de 2-1.

Partida desfășurată pe stadionul „Eugen Popescu” din Târgoviște a avut la start următoarele formații.

Chindia: Aioani – Martac, C. Dinu, Dudea, D. Dumitraşcu, Cr. Neguţ, D. Novac, Andr. Şerban, Liv. Mihai, Cherchez (cpt.), D. Florea
Rezerve: Ius. Popescu – Crinel Stoica, Vătavu, Andr. Lungu, Rogoveanu, Mihaiu, Alin Manea
Antrenor: Viorel Moldovan

Pandurii: Mih. Cotolan – Brînzan (cpt.), Şendroiu, Vodă, Raiciu, Al. Vasilescu, Tudoran, D. Pîrvulescu, Draca, Cenaj, Skoric
Rezerve: Al. Opriţa – Dănescu, Nic. Cotolan, P. Popescu, Blejdea, Rob. Lică, Rob. Gheorghe
Antrenor secund: Dorian Gugu (Adrian Bogoi, principal, suspendat)

Practic meciul s-a decis în prima repriză.Liderul, Chindia Târgoviște, a avut mai multe probleme decât se anticipa. Asta și pentru că echipa oaspete a părut extrem de motivată, poate și pentru că este antrenată de un târgoviștean, fost component al echipei locale din Târgoviște, Adrian Bogoi.

Scorul a fost deschis de gazde prin Liviu Mihai (min.30).Oaspeții au revenit prin Alexandru Vodă (min.40) și au egalat pe tabelă. Rezultatul pauzei și al meciului a fost stabilit de Cherchez ce a făcut 2-1, pentru Chindia, din penalty (video)

După pauză, niciuna dintre echipe nu a reușit să mai modifice tabela astfel că gazdele, Chindia Târgoviște, reușesc să stabilească un adevărat record pentru club – 9 victorii consecutive în campionat. Chindia este lider al Ligii a II-a.

Articolul precedentGest umanitar al pompierilor dâmbovițeni. Au ajutat la refacerea unei case mistuită de flăcări.
Articolul următorÎnfrâgere fără dubii, pentru gazde. CSM Târgoviște-Sepsi Sf. Ghe. 70-87(22-24,16-22,17-18,15-23), la baschet feminin