CSM Târgoviște a câștigat fără emoții partida de campionat, disputată pe terenul echipei „U” Cluj, în Liga Națională de volei feminin. Fetele antrenate de Valerijan Luka s-au impus cu 3-0, după ceva mai mult de o oră de joc.

Doar de o oră și 13 minute a avut nevoie CSM Târgoviște pentru a câștiga confruntarea din deplasare contra mai modestului adversar de la CS „U” NTT Data Cluj, din cadrul etapei cu num[rul 14 a campionatului na’ional (divizia A1).

Într-o partidă fără istoric CSM-ul a câștigat toate cele trei seturi ale confruntării, doar ultimul set (26 de minute) fiind ceva mai disputat.

CS „U” Cluj – CSM Târgoviște 0-3 ( 17-25, 18-25, 22-25)

De la oaspete s-au remarcat J. Alajbeg (20 puncte) și D. Djuric (11 puncte) în vreme ce de la gazde s-a remarcat A. Stanciu, autoare a 17 puncte.

CSM Târgoviște va evolua în următoare partidă (02 martie 2019) pe teren propriu, în compania Științei Bacău. În etapa din 23 februarie echipa târgovișteană stă.

Articolul precedentBicilist accidentat mortal pe DN 7
Articolul următorPrimăria Târgoviște anunță că va finaliza Centura pe fonduri europene