Chindia Târgoviște a câștigat și a doua partidă amicală, din perioada de intersezon. La Buftea, pe un teren sintetic, elevii lui Viorel Modovan, au trecut de CS Balotești, cu 3-1, după ce au fost conduși cu 1-0.

Pe o vreme mai degrabă potrivnică și o ceață persistentă, pe terenul sintetic de la Buftea, Chindia Târgoviște a început  în următoarea alcătuire.

Popescu, Simion, C. Dinu, Vătavu, Dumitrașcu, Nisipeanu, Lungu, Dudea Mihaiu, Neicuțescu- prima repriză

Aioani, Martac, Acasandrei, Ioniță, Șerban, Novac, Liviu Mihai, Stoica, Florea, Valentin Alexandru- repriza a doua.

După un 0-0 la pauză, cei din Balotești au deschis scorul (min. 50). După doar 5 minute Crinel Stoica a restabilit egalitatea.

Pe final de partidă, Liviu Mihai (min.70) și Șerban (min. 81) au stabilit scorul final al confruntării:

Chindia Târgoviște- CS Balotești 3-1 (0-0)