Atleta Diana Ivăncescu se află în toiul pregătirilor pentru participarea la Campionatul Național de alergare pe șosea – 10 km, programat la sfârșitul acestei săptămâni.

Sportiva CS Târgoviște s-a aflat la înălțime și în ultimul week-end și a terminat pe primul loc crosul de 11 km, din cadrul Băneasa Race Spring Edition.

La concursul desfășurat în București, Diana a urcat pe prima treaptă a podiumului, după ce acele ceasului s-au oprit la 0:46. 46,7.

Participarea la Crosul Băneasa Race Spring Edition a reprezentat un antrenament extrem de util pentru atleta pregătită de Desdemona Banu Ionescu înainte de participarea la Naționalele de alergare pe șosea.

De asemenea, un alt antrenament reușit pentru sportiva de la CS Târgoviște a fost cursa de la Uniqa Asigurări Bucharest 10 km & Family Run. La concursul din Parcul Izvor, Diana a terminat tot pe primul loc.

Sursa: cstargoviste.ro